5 rzeczy, które musisz wiedzieć o rowerach szosowych

Jeśli planujesz zakup nowego roweru szosowego, możesz chcieć wiedzieć o nim wiele rzeczy. Po zakupie roweru szosowego, pierwszym pytaniem, które nasuwa się na myśl jest to, ile będzie kosztował i gdzie go dostaniemy?

Cóż, nie musisz płacić fortuny za rower szosowy. Koszt roweru szosowego będzie się wahał od kilkuset do kilku tysięcy dolarów. Jeśli więc jesteś początkujący, to lepiej wybrać ten tańszy. Ale jeśli jesteś doświadczonym kolarzem i szukasz wysokiej klasy roweru szosowego, to polecam Ci jeden z najwyższych rowerów szosowych dostępnych na rynku.

Oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć przed zakupem roweru szosowego:

Rozmiar ramy.

Rozmiar ramy w rowerze szosowym zależy od jej rodzaju. Istnieją dwa rodzaje rozmiarów ram, jeden to ramy typu drop lub cruiser, a drugi to rowery wyścigowe.

Rama typu cruiser:

Rower typu cruiser służy do jazdy po mieście lub do treningu. Jeśli masz duży rozmiar, zaleca się wybranie roweru typu cruiser. Wynika to z faktu, że duży rozmiar zapewni Ci stabilność na drodze.

Ramy wyścigowe:

Rowery wyścigowe są przeznaczone do wyścigów lub imprez torowych. Rowery te mają dłuższą i cieńszą górną rurę, co zapewnia wygodną i stabilną jazdę.

Siodełko

Siodełko jest najważniejszą częścią roweru i to na nim spędzasz większość czasu podczas jazdy. Dobre i wygodne siodełko zapewni komfort Twoim plecom. Jeśli jesteś początkujący, to możesz wybrać siodełko z pianki. Jest ono lekkie i łatwo je dopasować do roweru.

Pedały

Jeśli jesteś rowerzystą szosowym, to podczas jazdy będziesz używać pedałów. Istnieją dwa rodzaje pedałów, jeden to SPD lub pedały zatrzaskowe, a drugi to pedały bez zatrzasku. Pedały bezklamrowe wymagają specjalnego buta, który jest droższy niż pedały zatrzaskowe.

Hamulce

Klocki hamulcowe są integralną częścią roweru szosowego. Możesz dostać klocki hamulcowe zarówno z przodu jak i z tyłu. Jeśli jesteś początkującym rowerzystą, możesz wybrać tylne hamulce.

Koła

Jest to najważniejsza część roweru. Typ kół będzie zależał od rozmiaru ramy. Istnieją różne typy kół, takie jak 700c, 700×30, 650c, 650×25, itp.

Opony

Opony odgrywają ważną rolę w wydajności roweru szosowego. Rodzaj opon zależy od terenu i warunków pogodowych. Opony można podzielić na klinkierowe, dętkowe i pneumatyczne.

Wnioski:

Mam nadzieję, że ten post pomoże Ci zrozumieć więcej na temat cech i różnych typów rowerów szosowych dostępnych na rynku.