5 skutecznych porad dotyczących wygiętych kierownic rowerowych

Jestem pewien, że znasz to uczucie, kiedy prowadzisz rower i nagle uderzasz w coś twardego. Najgorsze jest to, że nie jesteś w stanie kontrolować roweru ze względu na zły chwyt rąk.

Dzieje się tak, ponieważ Twoje ręce nie trzymają się prawidłowo kierownicy. Możesz mieć wrażenie, że nie wiesz jak chwycić kierownicę, ale jeśli jesteś w stanie to zrobić, to jest to dobra rzecz.

Musisz wiedzieć, że chwyt rąk na kierownicy jest kluczem do tego, abyś nie stracił kontroli nad rowerem.

Więc, omówmy kilka skutecznych wskazówek, jak naprawić wygiętą kierownicę.

Dobierz odpowiedni rozmiar kierownicy

Rozmiar kierownicy jest bardzo ważny, więc nie zapomnij sprawdzić rozmiaru kierownicy. Jeśli masz kierownicę o małym rozmiarze, wtedy poczujesz, że masz małą rękę. Tak więc, musisz uzyskać odpowiedni rozmiar kierownicy, który będzie pasował do Twojej dłoni i zapewni Ci odpowiedni chwyt.

Prawidłowy chwyt kierownicy

Jak już powiedziałem, chwyt rąk na kierownicy jest kluczem do upewnienia się, że nie stracisz kontroli nad rowerem. Dlatego też, musisz zastosować się do tej wskazówki.

Należy upewnić się, że prawa ręka trzyma dźwignię hamulca, a lewa uchwyt. Należy mocno trzymać dźwignię hamulca, podczas gdy lewa ręka powinna trzymać kierownicę.

Chwyt jest ważny, ale upewnij się, że jest on wystarczająco mocny. Jeśli nie są Państwo w stanie kontrolować roweru, jest to dobry znak, że nie trzymają Państwo kierownicy prawidłowo.

Regulacja kierownicy

Możesz wyregulować kierownicę poprzez dokręcanie i luzowanie nakrętek, które znajdują się na dole kierownicy.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobały Ci się wskazówki, którymi się z Tobą podzieliłem. Wiem, że będziesz w stanie poprawić swój chwyt nad rowerem, a to pomoże Ci zachować bezpieczeństwo i cieszyć się jazdą.