Dlaczego obrzęk kostki po kontuzji jest problemem?

Opuchlizna kostki jest normalnym problemem, zwłaszcza gdy doznałeś kontuzji kostki i musisz ją sprawdzić.

Co powoduje obrzęk kostki?

Istnieje wiele powodów, które mogą powodować obrzęk kostki, ale najczęstszym powodem jest stłuczenie. Obrzęk, który pojawia się w wyniku stłuczenia jest tymczasowy i ustępuje po kilku dniach. Siniaki powstają w wyniku nagłego i silnego uderzenia. Uderzenie może być dowolne, od upadku po wypadek samochodowy.

Innym powodem jest złamanie lub zwichnięcie kostki, czyli uszkodzenie więzadeł w kostce. Kiedy to się stanie, kostka może spuchnąć i stać się bolesna.

Jak leczyć obrzęk kostki?

Istnieje kilka sposobów, w jaki można leczyć obrzęk kostki. Jednym z najlepszych sposobów jest odpoczynek w kostce przez co najmniej tydzień. Pomoże to w jej naturalnym gojeniu i pozwoli uniknąć dalszych problemów.

Innym sposobem jest stosowanie okładów z lodu. Jeśli Twoja kostka jest spuchnięta, to możesz umieścić na niej okłady z lodu. Nie należy brać zbyt dużo lodu, ponieważ może on uszkodzić skórę.

Możesz również użyć okładu kompresyjnego, aby pomóc zmniejszyć obrzęk i zapobiec jego pogorszeniu. Upewnij się, że okład jest wystarczająco luźny, aby umożliwić zejście obrzęku.

Wnioski:

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego obrzęk kostki po urazie jest problemem? Otóż jest on bardzo powszechny i nie należy do poważnych. W większości przypadków ustępuje ona w ciągu kilku dni i można ją po prostu zignorować.

Jeśli borykasz się z obrzękiem kostki po urazie, to pewnie zastanawiasz się, co powinieneś zrobić? Istnieje wiele sposobów, w których można leczyć obrzęk kostki. Wystarczy więc podjąć decyzję i podążać za nią.