Przerzutka tylna: 8-rzędowa a 3-rzędowa

Czy wiesz, jaka jest różnica między przerzutką tylną a napinaczem łańcucha? Tak, dobrze zrozumiałeś to pytanie. Przerzutka tylna to urządzenie, które służy do zmiany biegów, natomiast napinacz łańcucha służy do regulacji napięcia łańcucha.

Najczęściej spotykanym typem przerzutki jest przerzutka tylna, która powszechnie służy do zmiany biegów w rowerach. Umieszczona jest zazwyczaj na tylnym kole i jest przymocowana do ramienia korby. Zmiana biegów odbywa się za pomocą dwóch dźwigni, dźwigni zmiany biegów i linki sterującej.

Na rynku dostępne są różne rodzaje przerzutek, które są skategoryzowane jako 2×8-rzędowe, 3×8-rzędowe i 1×7-rzędowe. Zrozummy te pojęcia szczegółowo.

2×8 ROW

Oznacza to, że łańcuch jest podzielony na dwie części. Pierwsza część jest umieszczona pomiędzy dużym i środkowym pierścieniem łańcucha, a druga część jest umieszczona pomiędzy środkowym i małym pierścieniem łańcucha.

3×8 ROW

W tej przerzutce łańcuch jest podzielony na trzy części, gdzie pierwsza część jest umieszczona pomiędzy dużym i środkowym pierścieniem łańcucha, druga część jest pomiędzy środkowym i małym pierścieniem łańcucha, a trzecia część jest umieszczona pomiędzy małym i najmniejszym pierścieniem łańcucha.

1×7 ROW

W tej przerzutce łańcuch jest podzielony tylko na jedną sekcję.

Jeśli planujesz zakup nowego roweru, to możesz być nieco zdezorientowany, która przerzutka będzie najlepsza dla Twojego roweru. Przyjrzyjmy się więc najlepszym przerzutkom rowerowym dla Ciebie.

Najlepsza przerzutka rowerowa

Jeśli szukasz dobrej i niezawodnej przerzutki tylnej do swojego roweru, to musisz wybrać przerzutkę tylną 1×7 rzędową. W tej przerzutce łańcuch jest podzielony na jedną sekcję.

Jeśli więc nie spieszy Ci się i myślisz o swoim rowerze przez dłuższy czas, to lepiej kupić przerzutkę 1×7 rzędową.

Jeśli natomiast zależy Ci na szybkiej zmianie biegów, to powinieneś zdecydować się na przerzutkę 3×8 rzędową. W tej przerzutce łańcuch jest podzielony na trzy części.

Jeżeli chcemy zmieniać biegi powoli, to powinniśmy wybrać przerzutkę 2×8 rzędową. W tej przerzutce łańcuch jest podzielony na dwie części.

Wnioski:

Tak więc, to było wszystko o różnicach pomiędzy dwoma przerzutkami. Na co więc czekasz? Po prostu podejmij najlepszą decyzję i kup najlepszą przerzutkę do swojego roweru.