Top 5 prostych sposobów na poprawę umiejętności jazdy na rowerze

Od dawna nie jeździłem na rowerze, a jedynym powodem jest to, że dostałem nową pracę. Teraz pracuję w biurze, a odległość między moim domem a biurem jest zbyt duża, że nie mogę robić nic innego poza chodzeniem.

Ale wiecie co, wcale nie czuję się źle, bo urodziłem się, aby jeździć na rowerze i jestem pewien, że wkrótce wrócę do jazdy na rowerze. Prześledziłam ten artykuł, aby poznać proste sposoby, które pomogą mi w nauce jazdy na rowerze.

Ćwicz na rowerze z kółkami treningowymi

Wiem, że to bardzo powszechna sugestia, ale mimo to muszę o niej wspomnieć. Nie powinieneś używać kółek treningowych, dopóki nie będziesz wystarczająco pewny siebie, aby utrzymać równowagę na rowerze. Polecam poćwiczyć na drodze przez 10 do 15 minut z przyjacielem, który również uczy się jeździć na rowerze.

Ćwiczenie na rowerze z kółkami treningowymi

Jazda na rowerze bez kółek treningowych jest przerażająca, a przerażenie nie jest dobre. Powinieneś ćwiczyć na drodze przez co najmniej 10 do 15 minut i starać się unikać stłuczek. Jeśli nie możesz sobie z tym poradzić, wtedy lepiej zejść z roweru i spróbować ponownie.

Ćwicz na płaskiej drodze

Jest to również powszechna sugestia, że powinieneś jeździć na rowerze na płaskiej drodze zamiast na stromej i krętej. Powodem jest to, że nie możesz ćwiczyć na stromej i krętej drodze, ponieważ nie będziesz w stanie kontrolować swojego roweru.

Ćwicz na płaskiej drodze

Zalecam, abyś ćwiczył na płaskiej drodze, takiej jak chodnik. Możesz również ćwiczyć w parku lub innym miejscu, gdzie możesz bezpiecznie ćwiczyć.

Ćwicz na małym wzniesieniu

Jeśli jesteś początkujący to powinieneś zacząć od ćwiczenia na małym i niskim wzniesieniu. Będzie Ci łatwiej dostosować się podczas jazdy na rowerze.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post i otrzymasz najlepsze wskazówki dotyczące nauki jazdy na rowerze.